Max Born Forum to starannie odrestaurowana kamienica w ścisłym centrum Wrocławia z pozwoleniem użytkowania na budynek usługowo – biurowy.

Przestrzeń pod działalność gastronomiczną obejmuje trzy kondygnacje:

  • poziom + 0,5 (wysoki parter) o powierzchni 231 m² – działalność usługowo-gastronomiczna
  • poziom – 0,5 (przyziemie) o powierzchni 242 m² – działalność usługowo-gastronomiczna
  • poziom – 1,5 (piwnica) o powierzchni 227 m² przeznaczony m.in. na salę konferencyjną, klub, magazyn lub kuchnię
  • dwa zewnętrzne patia o powierzchniach 345 m² i 294 m²

Strefa ta może być zagospodarowana w dowolnych konfiguracjach. Istnieje możliwość wydzielenia lokali o mniejszych powierzchniach, różniących się od siebie rodzajem działalności, klimatem i stylem, bądź przestrzennych restauracji jedno lub kilkupoziomowych, o bardziej reprezentacyjnym charakterze, w zależności od potrzeb.

Obiekt spełnia wszystkie wymogi standardu klasy A. Wyposażony jest w bardzo wydajne instalacje klimatyzacyjno-wentylacyjne oraz podstawowe i rezerwowe zasilanie o dużej mocy. Posiada 5 niezależnych wejść. Wszystkie poziomy skomunikowane są windą osobową oraz czterema windami towarowo-gastronomicznymi. Obiekt jest przystosowany do użytku przez osoby niepełnosprawne. Tuż przy budynku Max Born Forum znajduje się parking podziemny Narodowego Forum Muzyki, zapewniający 700 miejsc postojowych.

Plac Wolności to miejsce często odwiedzane przez mieszkańców i coraz częściej – dzięki parkingowi pod NFM – przez turystów.
Z kolei Wrocławskie Planty zlokalizowane nad fosą miejską to popularna trasa spacerowa i miejsce spotkań.

Dodatkowo tytuł European best destinations 2018 wyróżnił Wrocław na tle innych znakomitych miast Europy, a Europejska Stolica Kultury 2016 wykreowała Plac Wolności jako miejsce największych koncertów artystycznych oraz cyklicznych imprez kulturalnych.